ATP FEN ZMB6 (100 kapele.)

ATP NUTRITION

  • €12.99
    çmimi i njësisë i tepërt 
  • Ruaj €2.00
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 23!

ATP ZMB6
(Shtesë)

Pesha neto: 100 Kaps (1 kapsulë - 700 mg).

ZMB6 - Kompleksi mineral është i nevojshëm për atletët dhe më gjerë.

Vitamina B6 (piridoksina) - Vitamina e Grupit B të tretshëm në ujë, që konsiderohet të jetë vitamina më aktive që kryen më shumë karakteristika. Vitamina B6 quhet nervor dhe vitaminë e muskujve. Vitamina B6 është thelbësore për prodhimin e serotoninës, dopaminës, norepinefrinës, melatoninës dhe acidit aminositik gama. Vitamina B6 është e nevojshme për thithjen e magnezit në qeliza. Si gjithashtu shumica e vitaminave B, piridoksina është e rëndësishme për prodhimin e energjisë në qeliza.

Magnez - Një kation është një kation i domosdoshëm, i përfshirë në prodhimin e energjisë qelizore, aktivitetin e enzimës, duke rregulluar përhapjen e impulseve nervore. Isshtë minerali i katërt i trupit. Isshtë grumbulluar kryesisht në kocka, dhëmbë, muskuj, eritrocitet, sisteme enzimatike. Prandaj, sistemi muskulor dhe struktura e kockave janë më të nevojshme për magnez. Magnezi përdoret në reaksionet metabolike dhe proteinat, sintezën e kolagjenit. Ndikon në enzimat e nevojshme për prodhimin e energjisë qelizore, përhapjen e impulseve nervore në sistemin nervor dhe në muskujt. Magnezi rregullon metabolizmin e mineraleve të tjera: kalcium, kalium, fosfor, bakër dhe zink. Aktivizon trifosfatazën e adenozinës së enzimës, e cila e bën kaliumin më të lehtë për të hyrë në qeliza.

Zink- Një element i domosdoshëm gjurmë i përfshirë në shumë procese në trup. Shtë e rëndësishme për aktivitetin e sistemit imunitar, funksionin e receptorëve të shijes dhe aromës, aktivitetin e enzimave. Zink aktivizon enzimat përgjegjëse për sintezën e proteinave, hormonit, faktorit të rritjes. Ajo vepron si një antioksidant, rregullon prodhimin e qelizave imune. Duke stimuluar sistemin imunitar, zinku rrit rezistencën e trupit ndaj infeksioneve bakteriale, virale, kërpudhore. Promovon shërimin e plagëve, stimulon sintezën e kolagjenit. Zinku është shumë i rëndësishëm për funksionet e prostatës mashkullore, duke mbrojtur qelizat e saj nga plakja dhe ndryshimet kanceroze.

Konsumi: Merrni dy kapsula në ditë me një gotë ujë si një shtesë dietike. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti.Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren. Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

Përbërësit: Oksidi i magnezit, rregullatori i aciditetit fosfat kalciumi, kapsulë xhelatine, rregullimi i ngjitjes Kripë magnezi i acidit yndyror, oksidi i zinkut, vitamina B6 - piridoksina.

Përbërësit në 1 kapsulë / rmv*dhe pjesë (2 kapsullos) /rmv *

Magnez

210 mg / 56% * / 420 mg / 112% *

Zink

10 mg / 100 % * / 20 mg / 200 % *

Vitamina B6

2.8 mg / 200 %* / 5.6 mg / 400 %*

*Vlera ushqyese e referencës

Rreth Prodhuesit

Ushqimi ATP Ekziston grupi i produkteve me cilësi më të lartë nga Mega Pro Nutrition S.R.O. - një shtesë e famshme dietike dhe prodhuesi i veçantë ushqyes ushqyes që vepron si në tregun e brendshëm ashtu edhe jashtë saj. Produktet kanë për qëllim kryesisht vështirësi në filma dhe atletë me forcë, por shumë produkte janë të njohura me atletët e tjerë dhe njerëzit që e duan stilin e jetës aktive dhe ushqimin e shëndetshëm.

Tradita është njëzet e tre vjet, kështu që marka ATP Nutrition përdor receta tradicionale origjinale dhe komplekse. Pika kryesore e kësaj marke premium ka qenë gjithmonë krijimi i produkteve me cilësi të lartë duke përdorur përbërësit më të mirë nga furnizuesit e besueshëm të brendshëm dhe ndërkombëtarë.

Shqyrtimet e klientit

Bëhu i pari që shkruaj një përmbledhje
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods