FEN Test Booster 4 x 120 Kapse. (Promovues natyror i testosteronit)

FEN - Sport Nutrition

  • €114.68
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 495!

FEN TEST BOOSTER - Nxitësi i testosteronit 
 Plotësim


Pesha neto:  4 pako me 120 kapsula (1 kapsulë - 750 mg).

Promovuesi natyror i testosteronit është i përbërë nga tre substanca plotësisht natyrale që aktivizojnë sekretimin natyror të testosteronit në trup. Testosteroni është një hormon mashkull që ka një ndikim të madh në cilësinë e jetës së çdo njeriu. Testosteroni në trup përcakton zhvillimin e vetive mashkullore. Nivelet më të larta të lëshimit të testosteronit ndikojnë në jetën seksuale, fitimi më i shpejtë i muskujve dhe forca, akumulimi i indit dhjamor më të ulët, përmirësimi i kujtesës, cilësia e gjumit, ndikon në përqendrimin, mund të ngadalësojë proceset e plakjes. Ulja e lëshimit të testosteronit në trup mund të shkaktohet nga mosha, tiparet ushqyese, stresi, aktiviteti i ulët fizik, mjekimi i ndryshëm, sëmundjet kronike dhe infektive, alkooli etj. 


Tribulus Terrestris (Ekstrakt i Gulating Raguže)  - Ndikon në sasinë e hormonit mashkullor (testosteronit) në gjak, rrit imunitetin, mund të rrisë qëndrueshmërinë, si dhe zvogëlon akumulimin e panevojshëm të ujit në indet e muskujve dhe kolesterolin e gjakut. Protodioscin saponin steroidal në ekstraktin e Raguže besohet se promovon prodhimin e hormonit luteinizues (LH) përmes dhe përmes tij - sekretim më i lartë i testosteronit në trup. 

Puvian Maca (piper peruvine) Rrënja përdoret gjerësisht për të forcuar funksionin seksual të grave dhe burrave dhe për të rritur qëndrueshmërinë. Besohet gjithashtu se Maca balancon hormonet dhe rrit pjellorinë. Për burrat, Maca është thelbësore për përmirësimin e cilësisë së spermës dhe zvogëlimin e rritjes së prostatës, duke zvogëluar rrezikun e kancerit të prostatës.

Diosgenin (Dioskorea e Gurbed) - Prodhuar nga një bimë Dioscorea. Kjo bimë ka një sasi të madhe saponins natyrale. Kjo mund të rrisë nivelin e testosteronit ndërsa rrit estrogjenin, progesteronin dhe stimuluesit e tjerë. Diosgenin mund të ndalojë procesin e plakjes dhe të shpejtojë tretjen e yndyrës. Burrat mund të gëzojnë fuqi të rritur, dhe një grua mund të ndihmojë në shpëtimin e osteoporozës. Diospore qetësuese efektive dhe relaksuese e muskujve, lehtësimi i dhimbjes, efekti anti -inflamator, zvogëlon lodhjen, nervozizmin dhe përmirëson gjumin. Dioscorea zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak. Karakterizohet nga efektet e para -trajtuara, analgjezike, urinë, për rinovim, si dhe një afrodiziak i madh. Përdoret në rraskapitjen e pleqërisë, spazmat e barkut, impotencën, dështimin e hormonit, infertilitetin. Të gjitha llojet e Dioscorea kanë një efekt të fortë rinovues. Bima mund të rrisë laktacionin, lëshimin e spermës, prodhimin e hormoneve. 

Konsumi: Të rriturit përdorin 2 kapsula në mëngjes dhe 2 kapsula gjatë gjumit duke pirë një gotë ujë. Rekomandohet të merrni shtesë për një kohë të gjatë, për të paktën 3 muaj për rezultate maksimale afatgjata. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren.  Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Seriali Më e mira më parë: Shihni. në paketë. 

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UABZ-PROJECTS“.  

Përbërje

Përbërësit: Ekstrakt i Raguže Raguže (Tribulus Terrestris (40% e saponinës steroide natyrale), ekstrakt piper peruvine 10: 1, diosgenin (nga rrënja e egër dioskorea), celuloza mikrokristaline e mbushësit, rregullatori ngjitës DI - fosfat kalciumi, fosfat tre kalciumi, magnez i acidit yndyror.

 Vlera e energjisë ushqyese vlera 100 g

Vlerë e energjisë

1405 KJ / 331 KCAL

I trashë

1.9 g

- prej tyre acide yndyrore të ngopura

1.0 g

Carbs

8.8 g

- prej tyre sheqer

1.8 g

Proteina

69.7 g

Kripë

1.5 g

Fibër diete

0.2 g

 Përbërës në 1 tabletë

Ekstrakt i Raguže

400 mg

Ekstrakt piper paruke

300 mg

Diosgenin

20 mg

 

Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition shtesa. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e shtesave ushqyese për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Shtesa dietike me bazë lituanisht sportive për markën sportive në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilat zgjidhen me shumë kujdes nga lëndët e para evropiane me cilësi më të lartë dhe gjenerojnë gjeneratë të re të shtesave me cilësi të lartë dhe efektive ushqyese dhe ushqime të specializuara për atlete dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
a
algirdas klientas (Vilnius, LT)
Test busster

Gerai produktas,jaučiamas poveikis.Rekomenduoju

G
Gintautas Norkus (Vilnius, LT)

Ciklas - 4 pakuotės FEN Test Booster po 120 kaps

P
Petras Gaižutis (Vilnius, LT)

Ciklas - 4 pakuotės FEN Test Booster po 120 kaps


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods