Extrifit Beef Mass 3000 g.

Extrifit - Sport Nutrition

  • €51.00
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 5!

Masë viçi

Sasia neto: 3000 g.

Masa e viçit® Koktej ekskluziv për rritjen e masës muskulore pa produkte të qumështit, laktozë në njerëzit e afërt, Pjesa e karbohidrateve është e përbërë nga tre karbohidrate me njësi graduale të glukozës: maltodekrina mesatarisht e shpejtë, dekstroza e shpejtë dhe palatinoetm i ngadaltë (izomaltuloza), karbohidratet me indeks të ulët glicemik. Ne sponsorizuam përdorimin e proteinave në BeefMass® me enzima natyrale dhe aromë çokollate papain dhe enzima me aromë vanilje-karamel. Të dyja këto aromë kanë një shije të shkëlqyeshme.

Konsumi: Varet nga pesha e trupit, aktiviteti fizik dhe ushqimi. Rekomandohet të merrni 2-3 shërbime në ditë midis vakteve. Shtë më mirë të keni një pjesë në mëngjes, tjetra menjëherë pas stërvitjes. Një metër (45g) kërkon 250 ml - 300 ml qumësht ose ujë. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti.

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Extrifit S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UAB "Z-PROJECTS"

Përbërje

Përbërësit: Aromë çokollate - Maltodecstrin, Hydrobef® - Izolimi i proteinave të hidrolizuara të viçit (peptid i viçit të hidrolizuar), dekstrozë, palatinaetm (izomaltulozë), enzima bromelain dhe papain. Eksipientët: Kakao jo -fat, aromë, xanthan dhe rrëshirë guar (trashës), manastir (ëmbëlsues).

Vanilės -Karamelės Skonio -Maltodekstrinas, Hydrobeef® -Jautienos Hidrolizuotas Baltymų Izoliatas (Hidrolizuotas Jautienos Peptidas), DeKstrozė, PalatinoSetm (Izomaltuliozė, 7 Fermentų Kombiksas: ALFAILAZė, ALOMILAZė, ALOMAILAZė, BROMAILAZė, ALOMAILAZė, BROMAILAZė, ALOMAILAZė, BROMAILAZė, ALOMAILAZė, ALOMAILAZė, BROMAILAZė, ALOMEZA. , Laktazė, Celiuliazė, Neutrali Proteazė, Lipazė. Eksipientët: qumësht i tharë jo -fat, xanthan dhe rrëshirë guar (trashës), aromatizues, kënduar (ëmbëlsues).

Biskotat -Maltodecstrin, Hydrolef® -Beef Izolim i proteinave të hidrolizuara (peptid i viçit të hidrolizuar), dekstrozë, palatinaetm (izomaltulozë), 7 komplekse enzimash: papain, alfa -amylaza, bromelain, laktaza. Eksipientët: qumësht i tharë jo -fat, xanthan dhe rrëshirë guar (trashës), aromatizues, kënduar (ëmbëlsues).

Vlera ushqyese dhe e energjisë 100 g dhe një shërbim (45 g)

Vlerë e energjisë

384 KCAL / 1613 KJ

173 kcal /726 kJ

I trashë

0.9 g / 0.4 g

- yndyra e tyre e ngopur. acide

0.6 g / 0.3 g

Carbs

77 g /35 g

- sheqeri i tyre

19 g / 8.4 g

Proteina

15 g /6.9 g

Kripë

3.3 g /1.5 g

Fibër

0.9 g / 0.3 g

Përbërësit 100 g dhe në një pjesë (45 g)

L-alanine 1167 mg

525 mg

L-fenilalanine 445 mg

200 mg

L-Arginine 1032 mg

464 mg

L-izoleucinë 395 mg

178 mg

L-cisteine ​​49 mg

22 mg

L-leucin 747mg

336 mg

L-glikin 2439 mg

1097 mg

L-Valin 787 mg

264 mg

L-Histidine 216 Mg

97 mg

L-PROLLIN 1692 MG

761 mg

Acid l-aspartik 1006 mg

453 mg

L-Serin 583 mg

262 mg

Glutamo Acidi 1982 mg

892 mg

L-Traonin 404 mg

182 mg

L-lizin 700 mg

315 mg

L-Tiptofan 95 mg

43 mg

L-metioninë 180 mg

81 mg

L-tirosina 316 mg

142 mg

Aminoacidet totale 90648 mg

27194mg

BCAA totale 1730 mg

778 mg

Rreth Prodhuesit
Extrifit ® Shtojcat e ushqimit u krijuan për atletët profesionistë. Qëllimi kryesor i kompanisë është të udhëheqë shtesat e tregut në treg, duke përmbushur edhe klientin më të kërkuar me lëndët e para me cilësi më të lartë. Të gjitha produktet janë zhvilluar në bashkëpunim me teknologët më të shquar evropianë dhe atletët më të mirë për të bërë efektivitetin e shtesave ushqyese.
  


Extrifit Kompania kaloi me sukses procesin e certifikimit dhe fitoi certifikatën ISO 22000: 2006. Standardi ISO 22000 është një autorizim ndërkombëtar dhe një standard i rëndësishëm për vlerësimin e organizatave që aplikojnë kërkesa specifike për sigurinë e ushqimit në të gjithë prodhimin e ushqimit/zinxhirin e furnizimit. Jo vetëm menaxhimi i kompanisë, respektimi i parimeve të HACCP, por edhe prezantimi i praktikave të tjera të sigurisë. Siç janë praktika e mirë e menaxhimit operacional, praktika e mirë agro kulturore, praktika e mirë veterinare, praktika e mirë e higjenës, praktika e mirë e shpërndarjes, praktika e mirë e kanalizimeve etj. Duke e fituar këtë certifikatë Extrifit Mund të garantohet që produktet e tyre janë të sigurta dhe me cilësi të lartë.

Extrifit Kompania gjithashtu ka një çertifikatë HACCP - një program për parandalimin e mbrojtjes së cilësisë dhe të cilësisë së ushqimit. Ai siguron metodat sistemike bujqësore dhe analizën e proceseve të prodhimit të ushqimit, tregon të gjitha rreziqet etj. HACCP bazohet në Kodin Alimmonarius, i cili u krijua nga Kombet e Bashkuara dhe Organizata Botërore e Shëndetit për Ushqim dhe Bujqësi.

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mantas Bublys (Kaunas, LT)
Puikus produktas

Puikus produktas

A
Aurelijus (Vilnius, LT)
Geras

GERAS PRODUKTAS UZ PRIEINAMA KAINA

A
Aleksandras Sigariovas (Vilnius, LT)

Getas produktas

A
Arvydas Laužadis (Šiauliai, LT)

Extrifit Beef Mass 3000 g.


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods