Extrifit CLA 1000 mg (100 kapele.)

Extrifit - Sport Nutrition

  • €22.00
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 52!

Klloçkë
(Shtesë)
Pesha neto: 100 kaps

CLA -Acidi linoleik i konjuguar. Acid yndyror natyror, i lirë. Sasi të vogla të këtij acidi mund të gjenden në mish dhe produkte të qumështit. Meqenëse trupi nuk mund të sintetizojë vetë këtë substancë, ai duhet të merret me ushqim. Shtojcat e acidit linoleik të konjuguar zakonisht bëhen me vaj ngjyrosje.

Acidi linoleik i konjuguar (CLA) është një nga të ashtuquajturat "yndyrë të shëndetshme" dhe i përket acideve yndyrore omega-6. Ne natyrisht mund të marrim me ushqim, siç janë produktet e qumështit. Ne përdorim shumë pak yndyrë shtazore në dietë, duke rezultuar në marrje të pamjaftueshme CLA.

Metoda aktuale e përpunimit të mishit dhe produkteve të qumështit do të thotë që sasia natyrale e CLA në ushqim është më e ulët, kështu që rekomandohet ta plotësoni atë edhe kur nuk ndiqni një dietë të rreptë.

Përparësitë:

  • Zvogëlon sasinë e yndyrës së zhytur;
  • Përshpejton prishjen e dhjamit;
  • Përmirëson metabolizmin e yndyrës;
  • Zvogëlon sasinë e qelizave yndyrore në trup.
  • Mbështet rritjen e masës së muskujve

Acidi linoleik i konjuguar sot është një nga shtesat dietike më të njohura për humbjen e peshës. Kjo është një alternative e shkëlqyeshme për djegiet jo -fat me stimulues, p.sh. Kafeina.

Për ata që duan ndikim maksimal, rekomandohet të kombinoni CLA me djegiët e tjerë të yndyrës si FEN Djegës i dhjamit, FEN Carnitine 1200, FEN Djegës ekstrem i yndyrës.

Konsumi: Si një shtesë dietike për të marrë2 kapsula në ditë, duke pirë një gotë ujë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren. Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Pesha neto: 100 kapsula xhel të buta (1.000 mg në 1 kapsulë).

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi:Extrifit S.R.O., Republika Czecheke.

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

Përbërësit: Acidi linoleik i konjuguar, kapsula e butë xhel xhel, hidratues, ujë i pastruar.

Përbërësit në 1 kapsulë dhe pjesë (2 kapsula)

Acid linoleik i konjuguar

1000 mg / 2000mg

*Vlera ushqyese e referencës

Rreth Prodhuesit
Extrifit ® Shtojcat e ushqimit u krijuan për atletët profesionistë. Qëllimi kryesor i kompanisë është të udhëheqë shtesat e tregut në treg, duke përmbushur edhe klientin më të kërkuar me lëndët e para me cilësi më të lartë. Të gjitha produktet janë zhvilluar në bashkëpunim me teknologët më të shquar evropianë dhe atletët më të mirë për të bërë efektivitetin e shtesave ushqyese.
  


Extrifit Kompania kaloi me sukses procesin e certifikimit dhe fitoi certifikatën ISO 22000: 2006. Standardi ISO 22000 është një autorizim ndërkombëtar dhe një standard i rëndësishëm për vlerësimin e organizatave që aplikojnë kërkesa specifike për sigurinë e ushqimit në të gjithë prodhimin e ushqimit/zinxhirin e furnizimit. Jo vetëm menaxhimi i kompanisë, respektimi i parimeve të HACCP, por edhe prezantimi i praktikave të tjera të sigurisë. Siç janë praktika e mirë e menaxhimit operacional, praktika e mirë agro kulturore, praktika e mirë veterinare, praktika e mirë e higjenës, praktika e mirë e shpërndarjes, praktika e mirë e kanalizimeve etj. Duke e fituar këtë certifikatë Extrifit Mund të garantohet që produktet e tyre janë të sigurta dhe me cilësi të lartë.

Extrifit Kompania gjithashtu ka një çertifikatë HACCP - një program për parandalimin e mbrojtjes së cilësisë dhe të cilësisë së ushqimit. Ai siguron metodat sistemike bujqësore dhe analizën e proceseve të prodhimit të ushqimit, tregon të gjitha rreziqet etj. HACCP bazohet në Kodin Alimmonarius, i cili u krijua nga Kombet e Bashkuara dhe Organizata Botërore e Shëndetit për Ushqim dhe Bujqësi.

Shqyrtimet e klientëve

Bazuar në 2 komente
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
D
Donatas Žebrauskas (Vilnius, LT)

Extrifit CLA 1000 mg (100 kapsula)

J
Jonas Kalaçukis (Vilnius, LT)

Extrifit CLA 1000 mg (100 kapsula)


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods