Extrifit V52 (60 tableta) 1+1

Extrifit - Sport Nutrition

  • €56.99
    çmimi i njësisë i tepërt 
  • Ruaj €4.41
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 9!

Dy pako me tab v52 60 Tab+60 Tab

(Shtesë)

Pesha neto: 2x60 tableta.

Extrifit V52 -Multivitamina dhe formula minerale profesionale, të dizajnuara posaçërisht për njerëzit me mendore dhe ushtrime të larta, atletë aktivë dhe atletë profesionistë. Produkti është i përbërë nga një spektër i plotë i mineraleve thelbësore natyrore që thithen mirë. Vitamina A natyrale A, e zhytur gradualisht nga vitamina C, kompleksi i vitaminës B dhe vitaminat e tjera thelbësore, antioksidantët natyrorë, mineralet orragane, algat e pasura me minerale. Spirulina është një modulues natyral bioenergetik bimor që mund të rivendosë homeostazën e energjisë qelizore, në rritje të adadit afrikan dhe chinchai në chinchi dhe është një nga bimët më të vjetra në tokë. Shtë një bimë ujore, një alga që përmban lëndë ushqyese shumë të dobishme dhe jashtëzakonisht të rralla që përmbajnë më shumë se 50 substanca aktive biologjikisht të nevojshme për trupin. Filigranët e Detit Brown (Kelp) janë një burim natyral i jodit që është shumë i rëndësishëm për funksionin e përsosur të tiroides. Spirulina -icshtë e pasur me proteina të bazuara në bimë dhe acide yndyrore themelore të rralla acid gama -linolenik.

Kjo është një aminoacid shumë i rëndësishëm L-glutamine, i cili përshpejton rikuperimin e muskujve. Kolina dhe inositol kanë një efekt pozitiv në funksionimin e mëlçisë, përshpejton metabolizmin e yndyrës dhe ndikon pozitivisht në kolesterolin e gjakut. Ky produkt është pasuruar me minerale thelbësore me zink, bakër dhe minerale të tjera shumë të rëndësishme. Përmban ekstraktin e hesperidinës dhe agrumeve, një burim natyral i bioflavanoideve dhe antioksidantëve. Echinacea forcon sistemin imunitar. Ky produkt përmban gjithashtu afrodiziak, aminoacid l -arginine dhe barishte adaptogjenike -Muira puama, jonxhë me lule blu, xhensen siberian dhe barishte të tjera. Ky produkt rrit epshin dhe performancën fizike, një toner i shkëlqyeshëm i trupit, i cili rrit jetën e trupit dhe rezistencën ndaj stresit.

Konsumi: Të rriturit 1 tabletë në ditë me një gotë ujë. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti.Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren. Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Extrifit S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UAB "Z-PROJECTS"

Përbërje

Përbërësit:Karbonat kalciumi, oksidi i magnezit, acidi askorbik, inulin, biartat koline, beta-karoten, detar kafe, lecithinë, acid benzoik para-amino, laktate hekuri, citrate zinku, klorur kaliumi, inosotol, ekstrakte dicoto xhin glukonat, nikotinamide, tokoferol succinate, amilazë, tartarët L-carnitine,Lucerne me lule blu, xhensen siberian, ekstrakt i echinacea rozë, spirulina, muira putama, ekstrakt trëndafili, bromelain, betaino hcl, coenzim q10, papain, borat natriumi, pantothenate kalciumi, lorid acetate retinol, glukonat kopper, thiamine hcl, ribofla, cianokobalamin, kim folic acid, sodium selenite, chrome chloride, sodium molybdate, probiotic mixture lacto bacteria + acylophilus bacteria + bifid bacteria, sticky regulatory substance microcrystalline cellulose, lipoinity si magnesium salt e470b , emulsifier and stabilizer hydroxymethylceliolosis, iron oxide dye, talc regulator, emulsifier and stabilizer Polysorbate, dhe kapëse - dylli.

Përbërja në një pjesë (1 tabletënë -)/ rmv%

Provitamina A

Beta karoten

5.5 mg/-

Vitamina A

Retinol acetat

1.0 mg/125 % RMV*

Vitamina B1

Tiaminë HCl

1.4 mg/ 125.5% RMV*

Vitamina B2

Reflamik

1.8 mg/125 % RMV*

Vitamina B3

Nikotinamide

20.0 mg/125 %RMV*

Vitamina B5

Pantothenat kalciumi

7.5 mg/125 %RMV*

Vitamina B6

Hidroklorur piridoksine

1.8 mg/125 %RMV*

Vitamina H

Biotin

62.5 mcg/125 %RMV*

Vitamina B11

Acid folik

0.2 mg/100%RMV*

Vitamina B12

Cianokobalaminë

3.0 mcg/ 120%RMV*

Vitaminë C.

Acid Askorbik

180.0 mg/225%RMV*

Vitamina D3

Kalimësi

 5.0 mcg/100%RMV*

Vitamina E

Tokoferoli succinate

 15.0 mg/125%RMV*

Vitamina P

Agrume

 15.0 mg/ -

Shushunjë

Bitarthat choline

 35.0 mg/ -

Inosotol

Inosotol

 35.0 mg/ -

Lecithinë

Lecithin e322

 50.0 mg/ -

Patrazh

Acid benzoik para-amino

 50.0 mg / -

Betainë

Betaino hcl

 10.0 mg / -

Beulas të Detit Brown (Kelp)

Uji i detit kafe

 50 mg / -

Rutinë

Rutinë -

 25.0 mg / -

Acid glutamik

Acid glutamik

 25.0 mg/ -

Hesperidinë

Kompleks hesperidine

 4.8 mg/ -

Lindi

Borat natriumi

 1.0 mg/ -

Kalcium

Karbonat kalciumi

200.0 mg/25%RMV*

Krom

Klorur kromi

 25.0 mcg/62.5%RMV*

Jod

Jodid kaliumi

125 mcg / 83.33%RMV*

Hekuros

Laktat hekuri

10 mg /71.43%RMV*

Kalium

Klorur kaliumi

20 mg / %rmv*

Bakër

Glukonat bakri

250 mcg / 25%RMV*

Magnez

Oksid i magnezit

187.5 mg / 50%RMV*

Mangan

Mangani glukonat

2.5 mg /125%RMV*

Molibden

Molibdat natriumi

50 mcg / 100%RMV*

Selen

Selenit natriumi

68 mcg /123.6%RMV*

Zink

Citrate e zinkut

12.5 mg / 125%RMV*

Ekstrakt i trëndafilit

Ekstrakt i trëndafilit

14.30 mg / -

Jonxhë me lule blu

Jonxhë me lule blu

14.3 mg / -

L-arginine

Bazë-arginine

14.30 mg / -

Muira Puama

Muira Puama

14.30 mg / -

Spirulinë

Pluhur spiruline

14.3 mg / -

Xhensen siberian

Xhensen siberian

14.3 mg / -

Dubal Ginkgo ekstrakt

Ekstrakt Dicotow Ginkgo (pluhur gjethe)

30.0 mg / -

Coenzim Q10

Coenzim Q10

10.0 mg / -

L-karnitine

L-karnitine tartat

10.0 mg / -

Bromelain

Bromelain

10.0 mg / -

Papain

Papain

10.0 mg / -

Amilazë

Amilazë

15.0 mg / -

Inulin

Fibra inulin

150.0 mg / -

Echinacea

Echinacea

14.30 mg / -

Një përzierje e probiotikëve

Baktere lakto + baktere acilophilus + baktere bifidike

 

2.0 mg / -

 

Rreth Prodhuesit
Extrifit ® Shtojcat e ushqimit u krijuan për atletët profesionistë. Qëllimi kryesor i kompanisë është të udhëheqë shtesat e tregut në treg, duke përmbushur edhe klientin më të kërkuar me lëndët e para me cilësi më të lartë. Të gjitha produktet janë zhvilluar në bashkëpunim me teknologët më të shquar evropianë dhe atletët më të mirë për të bërë efektivitetin e shtesave ushqyese.
  


Extrifit Kompania kaloi me sukses procesin e certifikimit dhe fitoi certifikatën ISO 22000: 2006. Standardi ISO 22000 është një autorizim ndërkombëtar dhe një standard i rëndësishëm për vlerësimin e organizatave që aplikojnë kërkesa specifike për sigurinë e ushqimit në të gjithë prodhimin e ushqimit/zinxhirin e furnizimit. Jo vetëm menaxhimi i kompanisë, respektimi i parimeve të HACCP, por edhe prezantimi i praktikave të tjera të sigurisë. Siç janë praktika e mirë e menaxhimit operacional, praktika e mirë agro kulturore, praktika e mirë veterinare, praktika e mirë e higjenës, praktika e mirë e shpërndarjes, praktika e mirë e kanalizimeve etj. Duke e fituar këtë certifikatë Extrifit Mund të garantohet që produktet e tyre janë të sigurta dhe me cilësi të lartë.

Extrifit Kompania gjithashtu ka një çertifikatë HACCP - një program për parandalimin e mbrojtjes së cilësisë dhe të cilësisë së ushqimit. Ai siguron metodat sistemike bujqësore dhe analizën e proceseve të prodhimit të ushqimit, tregon të gjitha rreziqet etj. HACCP bazohet në Kodin Alimmonarius, i cili u krijua nga Kombet e Bashkuara dhe Organizata Botërore e Shëndetit për Ushqim dhe Bujqësi.

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Eglė Papšienė (Vilnius, LT)
Papildai V52

Puikus papildai, suteikia energijos ir žvalumo,rekomenduočiau draugam.


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods