Fa glutamine 300 g

Fitness Authority

  • €19.99
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 0!
Aksionet do të plotësohen pas

Fa glutamine
(Produkt ushqimor)

 

Pesha neto:300 g.

Shtojcë ushqyese me L-glutamine e rekomanduar për atletët dhe njerëzit fizikisht aktiv. Vitamina B6 ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar, si dhe metabolizmin normal të proteinave dhe glikogjenit.

Glutamina është aminoacidi më i bollshëm në trupin e njeriut. Trupi i njeriut prodhon të gjithë sasinë e glutaminës që i nevojitet për nevoja normale. Sidoqoftë, gjatë stresit të rëndë (për shembull, kur jeni shumë të vështirë për tu trajnuar ose lënduar), trupi juaj mund të ketë nevojë për më shumë glutaminë sesa mund ta prodhojë atë.

Glutamina është e rëndësishme për heqjen e tepricës së amoniakut nga trupi. Ndihmon gjithashtu funksionimin e sistemit imunitar, tretjen e ushqimit dhe është i nevojshëm për të siguruar funksionimin normal të trurit.

Zakonisht, trupi i njeriut merr një sasi të mjaftueshme glutamine sepse prodhohet nga vetë trupi dhe i shtohet asaj me ushqim. Sidoqoftë, disa kushte mjekësore, përfshirë dëmtimet, operacionin, infeksionet dhe stresin afatgjatë, mund të zvogëlohen rëndë. Në këtë rast, përdorimi shtesë i produkteve të glutaminës është i dobishëm.

Konsumi:  L-glutamine, vitamina B6 (hidroklorur piridoksine).

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

KUJDES: Mos përdorni nëse jeni alergjik për ndonjë përbërje të produktit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni me gji. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël. Shkundni paketën mirë para përdorimit. Ky produkt shitet nga pesha, jo nga vëllimi. Pluhuri mund të depozitohet pak gjatë transportit dhe trajtimit, të cilat mund të ndikojnë në densitetin e pluhurit. Ky produkt përmban një pjesë, e matur saktësisht nga pesha. Produkti në paketë lehtëson dozën, por nuk garanton dozën e saktë. Këshillohet të përdorni peshore për të matur sasinë e saktë.

Prodhuesi: FITNESS AUTHORITY Sp. z o.o. ul. Konna 40 80-174 Otomin, Polonia

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

Përbërësit: L-glutamine, vitamina B6 (hidroklorur piridoksine).

Madhësia e porcionit: ~ 1 matës (5 g) pjesë për pako: 60
Përbërje 5 g
L-glutaminë 5 g
Vitamina B6 1.4 mg (100 % RMV)

%RMV - Vlera ushqyese referuese

Rreth Prodhuesit

FA Nutrition Polake Suplements Marka e krijuar për të gjitha disiplinat për atletët, si ekipe ashtu edhe individuale. Formulat bashkëkohore u krijuan për rezultatet më të mira. Marka ka promovuar sportin dhe stilin e jetës së shëndetshme për shumë vite, bazuar në produkte të sigurta dhe efektive.

Shqyrtimet e klientit

Bëhu i pari që shkruaj një përmbledhje
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods