FEN D Vit 5000 UI (120 kapele.)

FEN - Sport Nutrition

  • €15.00
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 177!

FEN D Vit 5000 ui
(shtesë)Pesha neto:120 Kaps (1 Kaps - 600 mg).

Cilësia më e lartë, një nga më të fuqishmit në treg, Vitamina D, e cila përmban deri në 2500% vitaminë D në ditë në një kapsulë, me sa më shumë 120 kapsula në pako, kështu që paketimi do të jetë i mjaftueshëm për të gjithë familjen.
Disa sëmundje shoqërohen me mungesë të vitaminës D: disa sëmundje autoimune, onkologjike, rrallim kockash, depresion. Në mungesën e vitaminës D, dobësinë e muskujve, lodhjen, dhimbjen e shpeshtë të kokës, dobësinë e trupit, traktin e përsëritur të frymëmarrjes dhe mundësinë e sëmundjes së zemrës. Mungesa e vitaminës D manifestohet veçanërisht në moshën më të vjetër, me marrjen e vitaminës D me moshën. Nivelet e duhura të vitaminës D mund të rregullojnë prodhimin e insulinës, magnezit, kalciumit dhe metabolizmit të fosforit në trup, dhe të promovojnë thithjen e kalciumit nga trakti gastrointestinal. Natyrisht, të gjithë duhet të marrim nga dielli. Kur dielli është në diell, trupi natyrisht prodhon vitaminë D, por verë të shkurtër në Lituani, rrezet e diellit të ulët të drejtpërdrejtë parandalojnë prodhimin e sasisë së duhur të vitaminës D në trupat tanë. Shumica e njerëzve në kohën kur dielli shkëlqen intensivisht jashtë ambienteve të jashtme, por në zyra, kështu që rrezet e diellit direkte merr pak, dhe shumë njerëz pëlqejnë të përdorin kremra mbrojtës gjatë pushimit, dy herë në javë midis 10-14 orësh, dhe rrezet e diellit duhet të arrijnë në të paktën 1/4 e trupave tanë direkt. Kështu që ne mund të pyesim veten nëse kemi mjaft dritë dielli) dhe këtu vetëm për periudhën e verës, dhe si e merrni vitaminën D gjatë sezonit të ftohtë? Ne gjithashtu mund të marrim një sasi të caktuar të vitaminës D me ushqim. Vitamina D përmban qumësht yndyror, gjalpë, mish, peshk të yndyrshëm, vaj peshku, të verdhë veze. Një nga mënyrat më efektive për të ruajtur sasinë e duhur të vitaminës D, duke marrë shtesat me cilësi të lartë të vitaminës D dhe herë pas here nga koha në vitaminë D gjatë testit të gjakut të vitaminës D.Konsumi: Si një shtesë dietike për të marrë 1 kapsulë në javë.Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti.Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren. Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UAB "Z-PROJECTS"

Përbërje

Përbërësit:Dextroza, celuloza mikrokristaline e mbushësit, vitamina D 3 (kolekalciferol), ngjitës rregullues i substancës së acidit yndyror të substancës Kripë magnezi E E 470B.

Përbërja në një pjesë (1 kapsulë)

V Vitamina 3 (Cholecalciferol)

125 µg 5000 UI 2500%*

*Rmv -Vlera ushqyese referuese.

 

Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition shtesa. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e shtesave ushqyese për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Shtesa dietike me bazë lituanisht sportive për markën sportive në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilat zgjidhen me shumë kujdes nga lëndët e para evropiane me cilësi më të lartë dhe gjenerojnë gjeneratë të re të shtesave me cilësi të lartë dhe efektive ushqyese dhe ushqime të specializuara për atlete dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Shqyrtimet e klientit

Bëhu i pari që shkruaj një përmbledhje
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods