FEN ISO BCAA 300 G +300 G

FEN - Sport Nutrition

  • €35.98
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 91!

FEN ISO BCAA 1+1

(Ushqim me sheqer dhe ëmbëlsues)

Pesha neto: 300 g. +300 g

FEN ISO BCAA - Pije ideale për atletët për përfaqësues të sporteve jashtëzakonisht të qëndrueshmërisë që humbasin një sasi të madhe minerale gjatë stërvitjes dhe muskujve të varfër.

FEN ISO BCAA Siguron energji, rikthen mineralet që humbasin në aktivitetin fizik dhe rivendosin muskujt pas stërvitjes. FEN ISO BCAAEkziston një pije izotonike me aminoacidet BCAA, kështu që substancat e marra me të janë zhytur më mirë. Trupi juaj ka nevojë për lëngje, karbohidrate dhe aminoacide që thithni sa më shpejt të jetë e mundur.

FEN ISO BCAA Përmban aminoacidet e zinxhirit të degëzuar BCAA siguron mbrojtje të muskujve gjatë dhe pas stërvitjes.

Gjatë stërvitjes, karbohidratet ndoshta thithen duke pirë një lëng me një pjesë të karbohidrateve prej rreth 7 %. Duke humbur 2 % të lëngjeve në trup, efikasiteti i stërvitjes zvogëlohet me 20-40 %, dhe 4 % humbje e çrregullimeve të muskujve. Kur nivelet e natriumit humbasin, fillon dështimi i qarkullimit të gjakut, me nivele të kaliumit - dobësi të muskujve, çrregullim kardiak dhe spazma të muskujve në nivelin e magnezit.

Gjatë ushtrimit të rëndë, muskujt rrisin nevojën për glukozë dhe thithje nga gjaku. Prandaj, është veçanërisht e rëndësishme të ruani nivelet normale të glukozës në gjak. Shenjat e hipoglikemisë ndodhin ndërsa niveli i niveleve të glukozës ulet: kapaciteti i punës, ndjesia e urisë, ankthi, puna e zemrës rritet dhe ndodh një ndjenjë e dobësisë. Pijet izotonike thithen shumë shpejt dhe punojnë menjëherë gjatë ngarkesës. Prodhimi i energjisë është po aq i rëndësishëm sa restaurimi i shpejtë i lëngut. Glukoza, fruktoza thithet shpejt dhe përdoret për tkurrjen e muskujve dhe restaurimin e energjisë. Maltodexrina është më e ngadaltë e përthithur dhe e garantuar prodhimi i energjisë në fund të sportit për të parandaluar mungesën e glukozës.

Përdor FEN ISO BCAA Gjatë dhe pas çdo stërvitje. Ju do të garantoheni që muskujt tuaj do të marrin mjaft glukozë dhe aminoacide BCAA, dhe trupit do të pajisen me ujë dhe minerale të mjaftueshme.

Konsumi: 30 g. Holloni produktin me 300-500 ml për të shijuar dhe më shumë, merrni ose pas ngarkesës.

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

Përbërësit:Dextrosis, maltodectrin plotësisht të tretshëm të formës së lirë të lirë aminoacide BCAA (L-leucine, L-izoleucinë, L-valin), izomaltulozë (palatinozë), rregullatorë të aciditetit-acid-citrik, citrate natriumi, citrate kaliumi, citrate magnezike, pluhuri i luleshtrydheve, klorur natriumi, klorur me natrium. , aromatizues kivi, vitaminë C (acid l-askorbik), maltodexrin, vitaminë E (DL α-toocoferil acetate), vitaminë B3 (niacinamide), vitaminë B5 (kalcium D-panotetik), vitaminë B7 (biotin) (biotin) (biotin) (biotin) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) (biotinën) ), Vitamina B12 (cianocobalamin), vitaminë B9 (acid folik), vitaminë B6 (hidroklorur piridoksine), vitaminë B2 (riboflavin), vitaminë B1 (mononitrate tiamine), ëmbëlsues - superozë

Ushqyerja 100 g dhe një pjesë (30 g)

Vlerë e energjisë

1418 KJ / 334 KCAL

425 kJ / 100 kcal

I trashë

<0,5 g /<0.5 g

- prej tyre acide yndyrore të ngopura

<0,1 g /<0.1 g

Carbs

71 g / 21 g

- prej tyre sheqer

40 g / 12 g

Proteina

12 g / 3.5 g

Kripë

 1.5 g / 0.6 g

Fibër diete

0 g / 0 g

Vitamina në një shërbim 30 g. / mg / rmv %

Vitamina E

6 mg / 50 %

Vitamina B1 - Thiamine

0,55 mg / 50 %

Vitamina B2 - riboflavin

0.7 mg / 50 %

Vitamina B3 - Niacin

8 mg / 50 %

Vitamina B6 - piridoksina

0.7 mg / 50 %

Vitamina B5 - acidi pantothenik

3 mg / 50 %

Vitamina B9 - acidi folik

100 µg / 50 %

Vitaminë B12- kobalaminë

1.25 µg / 50 %

Vitamina C - acidi askorbik

40 mg / 50 %

Vitamina B7 - Biotina

25 mg / 50 %

Mineralet në një shërbim 30 g / mg / rmv%

NA +

240 mg /10%

Ca2+

80 mg / 10 %

Mg+

38 mg / 10 %

K+

200 mg / 10 %

 

Aminoacidet 100 g. dhe një pjesë prej 30 g
BCAA 16.7 g / 5 g
Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition shtesa. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e shtesave ushqyese për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Shtesa dietike me bazë lituanisht sportive për markën sportive në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilat zgjidhen me shumë kujdes nga lëndët e para evropiane me cilësi më të lartë dhe gjenerojnë gjeneratë të re të shtesave me cilësi të lartë dhe efektive ushqyese dhe ushqime të specializuara për atlete dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Shqyrtimet e klientit

Bazuar në 2 rishikime
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Shoqe
Valdas Motiejun (Vilnius, lt)

me të vërtetë më pëlqeu

Luksoz
Kibys laurynas (Vilnius, lt)

FEN ISO BCAA 300 G +300 G


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods