FEN Joint Complex (120 kapele.) (Plotësimi për nyjet)

FEN - Sport Nutrition

  • €24.00
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 170!

FEN Joint Complex

(Shtesë)

Pesha neto: 120 kapsula (1 kapuç - 710 mg).

FEN Joint Complex - ashtë një shtesë dietike për të ndihmuar në mirëmbajtjen e nyjeve të shëndetshme, kockave, tendinave, ligamenteve dhe lëkurës.

Kolagjen - i patretshëm në ujë, proteina e trupit formohet nga indet lidhës të trupit, përbërësi kryesor i kërcit, indeve lidhës, tendinave dhe lëkurës.

Kolagjeni është i rëndësishëm pasi trupi plaket për shkak të moshës së kolagjenit me moshën. Prandaj është e nevojshme ta plotësoni atë me shtesa të duhura ushqyese. Shumë nyje, kërc, ligamente, ind të tendinit, madje edhe dhëmbë. Kur kjo substancë mungon në trupin e njeriut, ajo ndikohet nga problemet e nyjeve. Lidhjet janë të brishta, dhe kërc është më i shpejtë. Lëngjet, kripërat grumbullohen - kjo rezulton në rritje të ndryshme në nyje. 

Glukozaminë - Karbohidrate natyrale dhe proteina, përbërësi më i rëndësishëm në kërc artikular. Glukozamina stimulon sintezën e glikozaminoglikanëve (kondroitin sulfate) dhe proteoglikaneve, të cilat janë materiali ndërtimi më i rëndësishëm i ndërtesave dhe kërcit. Glukozamina gjithashtu promovon squfur që hyn në kërc. Kërkohet squfuri për formimin e lidhjeve proteoglikane. Glukozamina stimulon qelizat e kërcit - kondrocitet për të prodhuar kolagjen dhe proteoglikane që formojnë kërc. Glukozamina mban vetë -hakmarrje dhe elasticitet të kërcit dhe sintezës së lëngut të përbashkët. Për shkak të këtyre pronave, glukozamina përdoret për të ruajtur strukturën e kërcit dhe fleksibilitetin e përbashkët në artrozë. 

Glukozamina është gjithashtu e rëndësishme për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Isshtë e nevojshme për formimin e kolagjenit dhe acidit hialuronik, i cili mban lagështinë në lëkurë, siguron qëndrueshmëri dhe promovon shërimin e plagëve. 

Vitaminë C. - E rëndësishme për sintezën e kologjenit, e cila përfshihet në përbërjen e lëkurës, kërc, valvulave të zemrës, enëve të gjakut. Vitamina C mbështet elasticitetin e indit lidhës, dhëmbët e shëndetshëm, kërcin, disqet intervertebrale, enët e gjakut dhe lëkurën në sintezën e kolagjenit. 

Konsumi: Të rriturit marrin 2 kapsula dy herë si një shtesë dietike, duke pirë një gotë ujë. Rekomandohet të merrni shtesë për të paktën 2 muaj. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren.  Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Ruani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Seriali Më e mira më parë: Shihni. në paketë. 

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UABZ-PROJECTS“.  

Përbërje

Përbërësit: Kolagjeni, glukozamina sulfat 2kcl, l - acidi askorbik, kontrolli ngjitës i kripës së magnezit të acidit yndyror.

Përbërësit në 1 kapsulë dhe 4 kapsula

Kolagjen

300 mg / 1200 mg

Glukozaminë sulfat 2kcl

250 mg / 1000 mg

Vitaminë C.

20 mg (25 % RMV) / 80 mg (100 % RMV)

Rmv* - Vlera ushqyese referuese

 

Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition shtesa. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e shtesave ushqyese për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Shtesa dietike me bazë lituanisht sportive për markën sportive në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilat zgjidhen me shumë kujdes nga lëndët e para evropiane me cilësi më të lartë dhe gjenerojnë gjeneratë të re të shtesave me cilësi të lartë dhe efektive ushqyese dhe ushqime të specializuara për atlete dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods