FEN Proteinë vegane 100% bizele 750 g x 2 vnt

FEN - Sport Nutrition

  • €39.99
    çmimi i njësisë i tepërt 
  • Ruaj €10.01
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 72!

FEN Vegan 100% Izolat bizele
(Ushqim me ëmbëlsues)

Pesha neto:750 g. x 2 copë

FEN Vegan 100% Izolat bizele - është Koktej me cilësi më të lartë dhe të shkëlqyeshme vegan të izolimit të proteinave të bizeles, i cili nuk është vetëm perfekt për pasurimin e ushqimit të papërpunuar me proteina bimore ose alergene të tjera, por është një koktej i shkëlqyeshëm për atletët që duan të rivendosin muskujt ose të rritin masën e dobët të muskujve.

FEN Vegan 100% Izolat bizeleNuk është vetëm një koktej proteinash - është një koktej që do të gjejë në mënyrë të përsosur vendin e tij në dietën tuaj si një zëvendësues i ushqimit bimor.

Efikasiteti i proteinës së bizeles nuk zbret në proteinë të hirrës së qumështit:

Proteinat e PEA në të vërtetë përmbajnë shumë aminoacide, studime të botuara në Ushqimin Ndërkombëtar të Sportit dhe Shoqërinë Sportive PubMed, nuk kanë identifikuar ndonjë ndryshim në proteinat e muskujve ose proteinat e hirrës së qumështit, dhe rritjet e muskujve ishin të njëjta.

Shtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se proteinat e bizeles përmbajnë pothuajse tre herë sasinë e l-argininës sesa proteina e hirrës së qumështit.

Tretja e shkëlqyeshme dhe zakonisht e përshtatshme për njerëzit me alergji:

Produktet e qumështit janë një burim i shkëlqyeshëm i proteinave, por shumë njerëz janë alergjikë ndaj laktozës, kazeinë, Përbërjet e tjera të qumështit. Nuk ka gjasa që bizelet të shkaktojnë dispepsi dhe të mos përmbajnë asnjë nga tetë alergjenet kryesore: kikirik, arra, vezë, peshk, krustace, qumësht lope, grurë dhe soje.Proteinë bizelepluhur, të cilat zakonisht bëhen nga bizele të verdha, ato kanë një pjesë të madhe të fibrave të hequra, gjë që gjithashtu zvogëlon rrezikun e bloating ose formimin e gazit.

Shija e proteinës së bizeles nuk do të përputhet kurrë me proteinën e hirrës së qumështit, por gjithmonë mund të bëni një koktej proteine ​​me fruta ose përbërës të tjerë.

Konsumi: Merrni 1-3 kokteje në ditë, mundësisht një koktej menjëherë pas një stërvitje. 30 g produkt i përzier me 200 - 300 ml ujë ose qumësht të ligët, pini një koktej çdo ditë midis vakteve dhe menjëherë pas një stërvitje. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni!

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

Përbërësit: Izolimi i proteinave të bizeles, aromatizues i karamelit të kripur, klorur natriumi, ëmbëlsues - supralozë, bojë - pluhur karamel

Vlera e energjisë ushqyese 100 g dhe pjesa (30 g)

Vlerë e energjisë

1504 kJ / 355 kcal

451 kJ / 107 kcal

I trashë

3.9 g / 1.2 g

- prej tyre acide yndyrore të ngopura

0.6 g / 0.2 g

Carbs

0.8 g / <0,5 g

- prej tyre sheqer

0 g / 0 g

Proteina

79 g / 24 g

Kripë

5.7 g / 1.7 g

Fibër diete

2.3 g / <0,7 gocë

 

Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition produkte. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e produkteve për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Sport Nutriton Lituanët e zhvilluar nga Lituanët në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilët zgjedhin me kujdes lëndët e para të para evropiane me cilësi më të lartë dhe krijojnë një gjeneratë të re të produkteve sportive me cilësi të lartë dhe efektive dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Shqyrtimet e klientëve

Bëhu i pari që shkruan një koment
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods