ISO 90 cfm hirrë e çastit 1000 g.

Extrifit - Sport Nutrition

  • €51.00
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 5!

Extrifit ISO 90 cfm hirrë e çastit

Pesha neto: 1000 g.

Extrifit ISO 90 cfm hirrë e çastitkryesisht shitet midis 90% proteina në tregun çek për një kohë të gjatë. Përbërja e saj përbëhet nga izolimi i proteinave me cilësi më të lartë 90% të hirrës CFM pa sheqer dhe yndyrë. Isshtë plotësisht i tretshëm (i lehtë për tu përzier) 90% izolim i proteinave, i cili vjen nga hirra me proceset më të përparuara dhe të buta të prodhimit-CFM (mikrofiltrimi i rrjedhës së kryqëzuar), duke ruajtur të gjitha mikrofraksionet parësore të vlerësuara shumë (shiko përbërjen e produktit) dhe BCAA të lartë dhe të lartë dhe BCAA dhe glutaminë. Kjo metodë kryhet e ftohtë në filtrat qeramikë dhe është metoda më e butë e prodhimit të proteinave të hirrës. Përveç kësaj, kjo koktej proteinike është pasuruar me 7 enzima tretëse (papain, alfa amylaza, bromelain, laktaza, celulaza, proteaza neutrale, lipaza) dhe ëmbëlsuesi nga bima Stevia.

Avantazhi i hirrës së çastit ISO 90 CFM është (përveç burimit të proteinave me cilësi të lartë dhe shije të shkëlqyeshme) yndyrë të ulët dhe karbohidrate, të cilat vlerësohen veçanërisht nga njerëzit që kërkojnë të zvogëlojnë yndyrën e trupit. Konsumi i kësaj proteine ​​me cilësi të lartë mund të rrisë rritjen e masës së muskujve dhe të parandalojë katabolizmin e muskujve që është në rrezik.

CFM është një proces i prodhimit natyror, jo -kimik që prodhon proteina me cilësi më të lartë të hirrës, të filtruar në një filtër të veçantë, të avancuar teknologjikisht të kryqëzimit qeramik që ju lejon të filtroni të gjitha substancat tona të padëshiruara (p.sh. yndyra, laktoza, etj.) Dhe dhe përjashtojnë suprat transparente. Proteina që mbështet të gjitha mikrofraksionet parësore shumë të vlefshme si beta-laktoglobulin, alfa-laktoglobulin, albumin në serum, imunoglobulinën, glycomacroptides, lactrophicine, laktrofeperoksidazën dhe proteazën Pepton.

Konsumi: Përzieni 30 g produkt me 220 ml ujë ose qumësht të ligët. Doza ditore dy metra (60 g.).Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Extrifit Ushqim S.R.O., Republika Czecheke.

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

ShushatPjesë edo (aromë vanilje): i tretshëmUnëlojëra elektronike 90%proteina e hirrës CFM Izolimi-100%proteinë 2%, laktoferina më pak se 1%), 7 kompleks enzimë: papain, alfa amylaza, bromelain, laktaza, celulaza, proteaza neutrale, lipaza

Eksipientët: aromë, glikozide steviol (ëmbëlsues nga bima stevia - origjinë natyrore), kënduar (ëmbëlsues), lecithin luledielli (emulsifikues).

Ushqyerja 100 g dhe një pjesë (30 g)

Vlerë e energjisë

366 KCAL /1537 KJ

110 kcal / 461 kJ

I trashë

2.1 g / 0.6 g

- yndyra e tyre e ngopur. acide

1.0 g / 0.3 g

Carbs

2.6 g / 0.8 g

- sheqeri i tyre

1.5 g / 0.5 g

Proteina

84 g / 25 g

Kripë

0.55 g/ 0.16g

Fibër

0.4 g /0.16 g

Përbërësit 100 g dhe shërbimi (30 g)

L-alanine 4140 mg /1242 mg

L-Penilalanine 2601 mg / 780 mg

L-arginine 2301 mg /690 mg

L-isoleucine 4747 mg / 1424 mg

L-Cysteine ​​1740 mg / 522 mg

L-leucine 8943 mg / 2683 mg

L-Glycin 1530mg / 459 mg

L-Valin 4841 mg / 1452 mg

L-Histidine 1475 mg / 443 mg

L-proline 4796 mg / 1439 mg

L-asparagine 8703 mg / 2611 mg

L-Sinin 4205 mg / 1439 mg

L-glutamine 14732 mg / 4420 mg

L-Treonini 5752 mg / 1726 mg

L-Lisine 7848 mg/ 2354 mg

L-Riptofani 1385 mg / 415 mg

L-metioninë 1896 mg / 2354mg

L-rosin 2413mg / 724 mg

Përmbajtja BCAA 18531 mg / 5559mg

Aminoacidet totale 84047 mg / 25214 mg

 

Rreth Prodhuesit
Extrifit ® Shtojcat e ushqimit u krijuan për atletët profesionistë. Qëllimi kryesor i kompanisë është të udhëheqë shtesat e tregut në treg, duke përmbushur edhe klientin më të kërkuar me lëndët e para me cilësi më të lartë. Të gjitha produktet janë zhvilluar në bashkëpunim me teknologët më të shquar evropianë dhe atletët më të mirë për të bërë efektivitetin e shtesave ushqyese.
  


Extrifit Kompania kaloi me sukses procesin e certifikimit dhe fitoi certifikatën ISO 22000: 2006. Standardi ISO 22000 është një autorizim ndërkombëtar dhe një standard i rëndësishëm për vlerësimin e organizatave që aplikojnë kërkesa specifike për sigurinë e ushqimit në të gjithë prodhimin e ushqimit/zinxhirin e furnizimit. Jo vetëm menaxhimi i kompanisë, respektimi i parimeve të HACCP, por edhe prezantimi i praktikave të tjera të sigurisë. Siç janë praktika e mirë e menaxhimit operacional, praktika e mirë agro kulturore, praktika e mirë veterinare, praktika e mirë e higjenës, praktika e mirë e shpërndarjes, praktika e mirë e kanalizimeve etj. Duke e fituar këtë certifikatë Extrifit Mund të garantohet që produktet e tyre janë të sigurta dhe me cilësi të lartë.

Extrifit Kompania gjithashtu ka një çertifikatë HACCP - një program për parandalimin e mbrojtjes së cilësisë dhe të cilësisë së ushqimit. Ai siguron metodat sistemike bujqësore dhe analizën e proceseve të prodhimit të ushqimit, tregon të gjitha rreziqet etj. HACCP bazohet në Kodin Alimmonarius, i cili u krijua nga Kombet e Bashkuara dhe Organizata Botërore e Shëndetit për Ushqim dhe Bujqësi.

Shqyrtimet e klientit

Bëhu i pari që shkruaj një përmbledhje
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods