Micelar Casein 1000 g.

Extrifit - Sport Nutrition

  • €36.00
    çmimi i njësisë i tepërt 
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 0!
Aksionet do të plotësohen pas

Kazeinë me micelar

Pesha neto:2000 g.

Kazeina Micellar përmban një kazeinë micellar me një ëmbëlsues nga një bimë Stevia dhe shtatë enzima të shtuara të tretjes për të siguruar marrjen e përsosur të proteinave. Kazeina Micellar është një burim i proteinave me cilësi të lartë, e cila ka një aminoacid të gjatë. I përshtatshëm për përdorim kur nuk mund të hani për një periudhë më të gjatë kohore, p.sh. Në shkollë, gjatë provimeve, udhëtimet dhe më e rëndësishmja para shtratit.

Kjo është arsyeja pse shpesh quhet "proteina e natës". Gjatë gjumit, aminoacidet lëshohen gradualisht, kjo është arsyeja pse muskujt furnizohen vazhdimisht me materiale ndërtimi gjatë natës. Konsumi i kësaj proteine ​​me cilësi të lartë mund të rrisë rritjen e masës së muskujve dhe të parandalojë katabolizmin e muskujve.

Konsumi i rekomanduar: Në varësi të peshës së trupit tuaj, aktivitetit sportiv dhe ushqimit ne rekomandojmë një dozë ditore (2-3 lugë) të ndarë në dy pjesë
Përdorni ato si një meze të lehtë në mëngjes dhe para shtratit 1 lugë (30 g) përzieni me 200 ml ujë ose qumësht të ligët

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Extrifit S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UAB "Z-PROJECTS"

Përbërje

Përbërës: Kazeinë micellar (100 % proteinë), 7 enzima komplekse: Papain, alfa amylaza, bromelain, laktazë, celulaza, proteazë neutrale, lipazë, aromatizues, konventë (ëmbëlsues), beta -karoten (ngjyrosje natyrale), steviol glukozid stevia bimë - natyrale bimë natyrale - natyrale - natyrale bimë natyrale - natyrale - natyrale. Origjina)

Vlera e energjisë ushqyese për shërbim 30 g.

Vlerë e energjisë

1505 KJ / 358 KCAL

452 kJ / 108 kcal

 I trashë

 2,4 G / 0.7 g

 - prej tyre acide yndyrore të ngopura

 1,5 g /0.5 gocë

 Carbs

 6,3 g /1.9 gocë

 - prej tyre sheqer

 4 G /1.2 gocë

 Proteina

 77 G /23 gocë

 Kripë

 0.29 g / 0.09 g

 Fibër diete

 1,2 G / 0.4 g

 

Rreth Prodhuesit
Extrifit ® Shtojcat e ushqimit u krijuan për atletët profesionistë. Qëllimi kryesor i kompanisë është të udhëheqë shtesat e tregut në treg, duke përmbushur edhe klientin më të kërkuar me lëndët e para me cilësi më të lartë. Të gjitha produktet janë zhvilluar në bashkëpunim me teknologët më të shquar evropianë dhe atletët më të mirë për të bërë efektivitetin e shtesave ushqyese.
  


Extrifit Kompania kaloi me sukses procesin e certifikimit dhe fitoi certifikatën ISO 22000: 2006. Standardi ISO 22000 është një autorizim ndërkombëtar dhe një standard i rëndësishëm për vlerësimin e organizatave që aplikojnë kërkesa specifike për sigurinë e ushqimit në të gjithë prodhimin e ushqimit/zinxhirin e furnizimit. Jo vetëm menaxhimi i kompanisë, respektimi i parimeve të HACCP, por edhe prezantimi i praktikave të tjera të sigurisë. Siç janë praktika e mirë e menaxhimit operacional, praktika e mirë agro kulturore, praktika e mirë veterinare, praktika e mirë e higjenës, praktika e mirë e shpërndarjes, praktika e mirë e kanalizimeve etj. Duke e fituar këtë certifikatë Extrifit Mund të garantohet që produktet e tyre janë të sigurta dhe me cilësi të lartë.

Extrifit Kompania gjithashtu ka një çertifikatë HACCP - një program për parandalimin e mbrojtjes së cilësisë dhe të cilësisë së ushqimit. Ai siguron metodat sistemike bujqësore dhe analizën e proceseve të prodhimit të ushqimit, tregon të gjitha rreziqet etj. HACCP bazohet në Kodin Alimmonarius, i cili u krijua nga Kombet e Bashkuara dhe Organizata Botërore e Shëndetit për Ushqim dhe Bujqësi.

Shqyrtimet e klientit

Bëhu i pari që shkruaj një përmbledhje
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods