Rinkinys širdžiai FEN Omega 3 + FEN Inosine + geležis - FEN sport nutrition

I vendosur për zemër FEN Omega 3 + FEN Inosin + hekur

FEN - Sport Nutrition

 • €34.99
  çmimi i njësisë i tepërt 
 • Ruaj €7.00
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 987!

FEN Omega 3 33/22 + FEN Inosin + hekur
 (Shtesa ushqimore)


Peshë neto FEN Omega: 120 Kapsula. (1 kapele. - 1400 mg) 

Peshë neto FEN Inosine: 120 kapsula (1 kapele. - 660 mg).

FEN Omega 3 33/22 Kapsulat e buta të xhelit përmbajnë vaj peshku me cilësi më të lartë dhe ato janë perfekte për ata që kërkojnë shtesa jashtëzakonisht të forta Omega 3. Me 330 mg acid eikosapentaeno (EPA) dhe 220 mg acid doktorzahexaenic (DHR), mund të jeni i sigurt që i siguroni trupit tuaj ushqimin më të mirë të mundshëm.

Omega 3 Acidet yndyrore janë acide yndyrore thelbësore që trupi nuk mund të prodhojë dhe duhet të merret me ushqim.FEN Omega 3 33/22 ndryshon nga shumë shtesa të shëndetshme të yndyrës sot në treg sepse përdor teknologjinë më të fundit, të përparuar të pastrimit dhe përqendrimit. Ekzistojnë disa lloje të acideve yndyrore omega-3, dy prej të cilave janë më të rëndësishmet (EPA dhe DHR) gjenden kryesisht në peshq të caktuar. Çdo ditë është e nevojshme nga një raport i ekuilibruar i EPA -së adekuate me DHR për të qenë:

 • Mbahen aktivitetet e mira të trurit dhe të kujtesës;
 • Sistemi kardiovaskular;
 • Të zvogëlojë sasinë e triglicerideve dhe serumit të triglicerideve;
 • Ulja e dhimbjes që shoqërohet me artritin tek të rriturit;
 • Mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes nga sulmi në zemër dhe goditja në tru, të rregullojë rrahjet e zemrës,
 • Ulni rrezikun e anemisë, aterosklerozës.

Inosin Isshtë një shtesë ushqyese e përdorur gjerësisht nga atletët dhe individët që punojnë shumë punë fizike dhe mendore për të mbrojtur zemrën nga faktorët e pafavorshëm dhe për të përmirësuar performancën fizike. Inozina natyrisht gjendet në trup dhe është shumë e rëndësishme për sistemin e muskujve të zemrës dhe skeletit. Oksidi i hekurit gjithashtu i shtohet përbërjes së kësaj shtese.

 • Përdorimi më efektiv i oksigjenit.
 • Forcon funksionin e zemrës.
 • Rrit rezistencën e sistemit imunitar.
 • Stërvitje më intensive.
 • Shërimi më i shpejtë pas aktivitetit të rëndë fizik.

Inosin- ashtë një përbërës natyrisht (endogjen) - nukleozid që gjendet në molekulat tRNA (ARN të transportit). Ai përbëhet nga purinë (hipoksantine) dhe sakarinë (D-ribose). Inozina prodhon një inosinriffosfat të përdorur në trup, i cili përdoret si burim energjie (shumë si ATF). Inosin është i përfshirë në mënyrë aktive në sintezën e ATF (adenosyntriphosfat), substrati më i rëndësishëm i energjisë në trup. Inosin gjithashtu stimulon sintezën e 2.3 Dipospoglicerate, e cila është një substancë e domosdoshme për transportin e oksigjenit nga eritrocitet në qelizat e muskujve. Ekzistojnë prova që inozina përmirëson furnizimin e enëve të gjakut koronar të zemrës, rrit rezistencën e zemrës dhe qelizave të muskujve skeletorë ndaj mungesës së oksigjenit dhe rrit tkurrjen e muskujve të zemrës.

Inosin Përdoret për forcë, forcë - qëndrueshmëri dhe shpejtësi - për sportet e qëndrueshmërisë, ku nevojitet një burim i shpejtë i energjisë. Inozin rekomandohet për atletët dhe njerëzit me ushtrime të rritura.

Hekuros - Element gjurmë, përbërës i gjakut. Shtë e nevojshme për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut - eritrocitet. Gati dy të tretat e sasisë totale të hekurit në trup janë në qelizat e kuqe të gjakut, hemoglobinë. Hemoglobina transporton oksigjenin në të gjitha indet në trup.

Konsumi FEN Omega: Merrni 1 kapsulë në mëngjes dhe 1 kapsulë në mbrëmje si një shtesë dietike, me një gotë ujë.

Konsumi FEN Inosine:Merrni 1 kapsulë çdo ditë si një shtesë dietike. Merrni 1 kapsulë para stërvitjes gjatë stërvitjes, me një gotë ujë

Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti.Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren. Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Mbani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. SerialiMë e mira më parë: Shihni. në paketë.

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Distributori: UAB Z-Freeats.

Përbërje

Përbërje FEN Omega 3: Vaji i peshkut me acide yndyrore omega 3 në formën e etilit etil (18 % EPA =Acidi eikosapentaenic, 12 % DHA = acidi doKozahexaenic), uji i demineralizuar, kapsula e butë xhel xhel, xhelatina e bagëtive, glicerina, vitamina E (DL-alfa-toocopherol acetate).

Përbërës në 1 kapsulë

Vaj peshku 1000 mg

-KU omega 3 acide yndyrore 500 mg

-of cila EPA 330 mg

- nga të cilat DHA 220 mg

Vitamina E 2.25 mg (18 % RMV)

 *RMV - Vlera ushqyese referuese. Referencë për konsumin e mesëm të të rriturve (8400 kJ/2000 kcal)

 

Përbërës FEN Inosine:Inozina, fumarate hekuri, fosfat provues i shkaktimit të substancave, ngjitës që rregullon kripën e magnezit të acidit yndyror të substancës.

Përbërësit në 1 kapsulë (mg)

Inosin

500,000 mg

Fumarate hekuri (ekuivalent me 14 mg hekur)

43,000 mg / 100% RMV*

RMV* - vlera ushqyese referuese

Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition shtesa. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e shtesave ushqyese për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Shtesa dietike me bazë lituanisht sportive për markën sportive në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilat zgjidhen me shumë kujdes nga lëndët e para evropiane me cilësi më të lartë dhe gjenerojnë gjeneratë të re të shtesave me cilësi të lartë dhe efektive ushqyese dhe ushqime të specializuara për atlete dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Shqyrtimet e klientëve

Bazuar në 1 rishikim
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Jonas Kalaçukis (Vilnius, LT)
1 x Kit Zemra FEN Omega 3+ FEN Inosine + hekur

Produkt i mirë me një çmim të përballueshëm


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods