FEN Joint Complex + FEN MSM, 2 copë 120 kaps. (Një grup i tendinave, ligamenteve, nyjeve)

FEN - Sport Nutrition

 • €27.99
  çmimi i njësisë i tepërt 
 • Ruaj €11.01
Taksat përfshihen. Kostot e transportit llogaritur duke paguar.

Gjithçka që ka mbetur 159!

FEN Joint Complex + FEN MSM
(Shtesë)

 

Peshë neto FEN Joint Complex: 120 Kaps. (1 kapsulë - 710 mg).

Peshë neto FEN MSM: 120 kapsula (1 kapsulë- 940 mg).

Isshtë një kompleks i fortë i plotë i lidhur me kujdesin e nyjeve, tendinave dhe ligamenteve, për ata që kërkojnë përqendrime të forta për funksionim të fortë dhe të shpejtë pa elementë shtesë efikas.

FEN Joint Complex - ashtë një shtesë dietike për të ndihmuar në mirëmbajtjen e nyjeve të shëndetshme, kockave, tendinave, ligamenteve dhe lëkurës.

Kolagjen Shtë e rëndësishme për trupin ndërsa plaket, sepse me moshën, kolagjeni është më pak i formuar. Prandaj është e nevojshme ta plotësoni atë me shtesa të duhura ushqyese. Shumë nyje, kërc, ligamente, ind të tendinit, madje edhe dhëmbë. Kur kjo substancë mungon në trupin e njeriut, ajo ndikohet nga problemet e nyjeve. Lidhjet janë të brishta, dhe kërc është më i shpejtë. Lëngjet, kripërat grumbullohen - kjo rezulton në rritje të ndryshme në nyje. 

Glukozaminë - Karbohidrate natyrale dhe proteina, përbërësi më i rëndësishëm në kërc artikular. Glukozamina stimulon sintezën e glikozaminoglikanëve (kondroitin sulfate) dhe proteoglikaneve, të cilat janë materiali ndërtimi më i rëndësishëm i ndërtesave dhe kërcit. Glukozamina gjithashtu promovon squfur që hyn në kërc. Kërkohet squfuri për formimin e lidhjeve proteoglikane. Glukozamina stimulon qelizat e kërcit - kondrocitet për të prodhuar kolagjen dhe proteoglikane që formojnë kërc. Glukozamina mban vetë -hakmarrje dhe elasticitet të kërcit dhe sintezës së lëngut të përbashkët. Për shkak të këtyre pronave, glukozamina përdoret për të ruajtur strukturën e kërcit dhe fleksibilitetin e përbashkët në artrozë. 

Glukozamina është gjithashtu e rëndësishme për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Isshtë e nevojshme për formimin e kolagjenit dhe acidit hialuronik, i cili mban lagështinë në lëkurë, siguron qëndrueshmëri dhe promovon shërimin e plagëve. 

Vitaminë C. - E rëndësishme për sintezën e kologjenit, e cila përfshihet në përbërjen e lëkurës, kërc, valvulave të zemrës, enëve të gjakut. Vitamina C mbështet elasticitetin e indit lidhës, dhëmbët e shëndetshëm, kërcin, disqet intervertebrale, enët e gjakut dhe lëkurën në sintezën e kolagjenit. 

MSM (metilsulfonylmethan) - Plotësimi për tendinat, ligamentet, nyjet me një substancë natyrale që përmban squfur organik. MSM ndihmon në rivendosjen e goditjes së përbashkët të bashkuar të osteoartritit, lehtëson dhimbjen dhe ënjtjen, ndalon degradimin e kërcit, përmirëson aftësinë e përbashkët, ligamentet dhe tendinat e rrjedhës së gjakut. Metilsulfonylmethani mund të ndihmojë në ruajtjen e elasticitetit, qëndrueshmërisë dhe forcës së indeve të kërcit. Metilsulfonylmethani gjithashtu mund të ndihmojë në dhimbjet kronike të shpinës, qafës dhe muskujve. Një tabletë MSM përmban jo -800 mg metilsulfonylmethan. Përgatitja mund të përdoret në lidhje meFEN Joint Complex, për të arritur efektin maksimal.

Shkencëtarët besojnë se MSM mund të ndihmojë:

 • eliminoni inflamacionin;
 • Përshpejtoni shërimin e plagëve dhe zvogëloni indin e mbresë të lëkurës;
 • stimulojnë sistemin imunitar;
 • zvogëlojnë alergjinë e ushqimit dhe polenit;
 • normalizoni funksionet e stomakut dhe zvogëloni urthin e zemrës në stomak;
 • Rritja e energjisë, ruani gatishmërinë dhe përqendrimin;
 • Mbani qarkullimin e nyjeve, tendinave dhe ligamenteve.

Konsumi: Të rriturit marrin 2 kapsula dy herë si një shtesë dietike, duke pirë një gotë ujë. Rekomandohet të merrni shtesë për të paktën 2 muaj. Përdorni sipas udhëzimeve dhe/ose programeve speciale të ushqimit të një atleti. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Mos përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni! Personat nën 18 vjeç nuk duhet të përdoren.  Shtesa dietike nuk mund të përdoret si zëvendësues i ushqimit!

Kushtet e ruajtjes: Ruani në një vend të errët +12 с +25 ° с. Një produkt i mbushur mirë mund të ruhet në të thatë 5 ° с - 30 ° с. Kur hapni paketën, konsumoni brenda 3 muajve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Seriali Më e mira më parë: Shihni. në paketë. 

Prodhuesi: Mega Pro Nutrition S.R.O., Republika Czecheke.

Shpërndarësi: UABZ-PROJECTS“.  

Përbërje

Përbërës FEN Joint Complex: Kolagjeni, glukozamina sulfat 2kcl, l - acidi askorbik, kontrolli ngjitës i kripës së magnezit të acidit yndyror.

Vlera e energjisë ushqyese vlera 100 g

Vlerë e energjisë

 896 KJ / 211 KCAL

 Proteina

 49.1 g

 Carbs

 0,0g

 - prej tyre sheqer

 0.0 g

 I trashë

 1.6 g

 - prej tyre acide yndyrore të ngopura

 0.0 g

 Kripë

 0.5 g

 Fibër diete

 0.0 g

Përbërësit në 1 kapsulë dhe 4 kapsula

Kolagjen

300 mg / 1200 mg

Glukozaminë sulfat 2kcl

250 mg / 1000 mg

Vitaminë C.

20 mg (25 % RMV) / 80 mg (100 % RMV)

Rmv* - Vlera ushqyese referuese

 

Përbërës FEN MSM: MSM (metilsulfonilmetan), celuloza mbushëse, di - fosfat kalciumi, kripë magnezi e acidit yndyror.

Përbërësit në 1 tabletë dhe 6 tableta

MSM (metilsulfonylmethan)

800 mg / 4800 mg

 

Rreth Prodhuesit

Marka e parë profesionale e shtesave dietike lituaneze filloi në vitin 2012 FEN Sport Nutriton, në të njëjtin vit, dy të parat u shfaqën në treg FEN sport nutrition shtesa. Gama e zgjeruar e shtesave ushqyese aktualisht është 42 produkte, të cilat tashmë janë përdorur gjerësisht nga atletët dhe njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre.

FEN Sport Nutriton është një linjë profesionale e shtesave ushqyese për sportin dhe stilin e jetës aktive. FEN Shtesa dietike me bazë lituanisht sportive për markën sportive në bashkëpunim me atletët profesionistë dhe teknologët më të mirë çeke, të cilat zgjidhen me shumë kujdes nga lëndët e para evropiane me cilësi më të lartë dhe gjenerojnë gjeneratë të re të shtesave me cilësi të lartë dhe efektive ushqyese dhe ushqime të specializuara për atlete dhe njerëz të shëndetshëm të jetesës.

Linja e produktit përbëhet nga kokteje proteinike dhe karbohidrate, aminoacide, promovues të testosteronit, vitamina, minerale, djegie të yndyrës, produkte të kujdesit të përbashkët, si dhe produkte shëndetësore.

Produktet prodhohen në Republikën Czecheke, një nga fabrikat më me përvojë, në bashkëpunim me teknologë profesionistë dhe atletë. FEN sport nutrition është sponsori kryesor i konkursit të organizuar nga bodybuilding Lituanisht, kështu që kjo markë është e njohur për njerëzit e interesuar për fitnesin ose ndërtimin e bodybuilding.

Në Prill 2017 FEN sport nutrition Linja e plotësuesit dietik u prezantua gjithashtu në ekspozitën më të madhe sportive të Evropës në Gjermani Fibo Power.

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
R P (Kaunas, LT)

Produktas geras. Man padeda

T
Tomas Tomas (Vilnius, LT)
Fen

Laikas parodys

V
Virgilijus Kuklys
Sanariams

Dar tik pradėjau vartoti minimą produktą ir tikiuosi, kad jis suteiks reikiamą poveikį. Taigi ačiū už gerą ir greitą aptarnavimą, o pavartojąs ilgesnį laiką, galėsiu padaryti gilesnią produkto poveikio analizę.

R
Rūta Montvilaitė (Kaunas, LT)
Puiku

Greita,patikima

G
Gintautas Petkevičius (Vilnius, LT)

Rinkinys sausgyslėms, raiščiams, sąnariams Nr. 1


Ne gjithashtu e rekomandojmë atë

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods