Lajme

A kujtohet të kujdesemi për një nga organet tona kryesore?

I botuar Karolis Zilinskas

A kujtohet të kujdesemi për një nga organet tona kryesore?
Ndërsa të gjithë e dimë mëlçinë, një nga organet kryesore të trupit tonë, aktiviteti dhe gjendja e së cilës duhet të jetë e përsosur për të funksionuar mirë, dhe si rezultat, ndihet mirë.
Mëlçia nuk ka receptorë të dhimbjes, kështu që ne zakonisht nuk mendojmë për gjendjen e këtij organi pa ndjerë dhimbje.

Lexo më shumë →

Hardshtë e vështirë t'i rezistosh ushqimit të shijshëm?

I botuar Karolis Zilinskas

Hardshtë e vështirë t'i rezistosh ushqimit të shijshëm?
Pyetjet e zakonshme: "A ka ndonjë shtesë për atletët e hollimit"? , "Unë nuk mund të heq dorë nga ushqimi i shijshëm", "Unë nuk mund të shkoj të fle" dhe pyetje të ngjashme murmajojnë pjesën më të madhe të beto që do të donim të hanim me kënaqësi, mbase, dhe të kem formën e përsosur të trupit, ose ndoshta thjesht nuk kam kohë Për sportin ose gatimin e ushqimit, mbase parandalon shëndetin. Ajo që mund të bënim për të parandaluar paund shtesë që janë në rrezik pas festave të ardhshme, le të fillojmë tani.

Lexo më shumë →

Rëndësia e vitaminës D në trup

I botuar Karolis Zilinskas

Rëndësia e vitaminës D në trup
Ndoshta të gjithë kanë dëgjuar për rëndësinë e vitaminës D në trupin tonë dhe mungesën e saj të lituanishtes së shpeshtë, veçanërisht gjatë periudhës së dimrit. Hulumtime të shumta kanë vërtetuar përfitimet e vitaminës D për trupin dhe rëndësinë e funksioneve jetësore të trupit.

Lexo më shumë →

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods