A kujtohet të kujdesemi për një nga organet tona kryesore?

I botuar Karolis Zilinskas

Ndërsa të gjithë e dimë mëlçinë, një nga organet kryesore të trupit tonë, aktiviteti dhe gjendja e së cilës duhet të jetë e përsosur për të funksionuar mirë, dhe si rezultat, ndihet mirë.
Mëlçia nuk ka receptorë të dhimbjes, kështu që ne zakonisht nuk mendojmë për gjendjen e këtij organi pa ndjerë dhimbje.
Mëlçia është organi më i madh dhe gjëndra më e madhe, e cila rregullon metabolizmin, kryen funksionin e detoksifikimit të trupit. Për shkak të proceseve të rëndësishme biokimike që ndodhin në këtë gjëndër, mëlçia quhet laboratori kryesor i trupit, me shumë procese të ndryshme metabolike - sintezë ose degradim i proteinave, yndyrës, karbohidrateve dhe komponimeve të tjera.
Mëlçia është shumë e rëndësishme për tretjen, sintezën e aminoacideve, yndyrën, ujin dhe metabolizmin mineral; Ato prodhojnë biliare, proteina plazmatike, glikogjen, ure, prodhojnë vitamina A, D, B12 dhe K, të neutralizuar në substanca helmuese, ndihmojnë në rregullimin e sheqerit në gjak, kontrollin e kolesterolit, disa hormone, enzima.
Funksioni dhe gjendja jonë e mëlçisë varen nga mënyra se si ne kujdesemi për to. Alkooli, përdorimi i ilaçeve ndikon drejtpërdrejt në funksionin e mëlçisë, pesha e tepërt mund dhe shkakton sëmundje të mëlçisë siç është hepatiti ose yndyrat e mëlçisë. Mbipesha mund të stimulohet nga kequshqyerja: Kur hani ushqim të parregullt, overeating, me kalori të lartë dhe të fortë -për -për -më të mirë.
Ju dëshironi të merrni siç duhet funksionin e mirë të mëlçisë sa më pak alkool të jetë e mundur, të mos merrni ilaçe, nëse nuk është e nevojshme, të përpiqeni të mbani një gjendje të mirë emocionale dhe të përpiqeni të kontrolloni emocionet, sepse duke lehtësuar stresin, ankthin dhe të paaftë për t'u çlodhur, ne shpesh bëjmë Mos vini re se ne hamë pa moderim.
Për të mbajtur një mëlçi të shëndetshme, duhet të ndiqni regjimin, të hani rregullisht, të mos e teproni, të shmangni mishin e yndyrshëm, produktet e qumështit të yndyrshëm. Përfshirja e më shumë grits grurit, produkteve të peshkut, mishi i ligët dhe produktet e qumështit të ligët në dietë, dhe gjëja më e rëndësishme për të mbajtur mend të përfshini perime në dietën tuaj.
Për të mbrojtur mëlçinë dhe për të lehtësuar punën e tyre, ne ju rekomandojmë të merrni shtesa për mbrojtjen e mëlçisë, ne ju rekomandojmë që FEN Kontroll i mëlçisë Produkt, i cili përmban 4 substanca pozitive hepatike për të ndihmuar qelizat e mëlçisë të rigjenerohen:
Ekstrakti Mountain Puerarian (Kudzu) është një burim i izoflavoneve bioaktive. Këto materiale mund të ndihmojnë:
 • Promovon rritjen e qelizave të reja të mëlçisë, e cila ndihmon mëlçinë të rikuperohet.
 • Detoksifikoni trupin;
 • Përmirësimi i prodhimit të dopaminës dhe serotoninës, të cilat forcojnë sistemin nervor dhe preken në mënyrë të favorshme (kur mbindjeshmëria ose apatia);
 • Ngritni nivelin e energjisë;
 • Për të hequr qafe konsumin e alkoolit dhe pirjen e duhanit.
True Margainis (Silymarin) Ndihmoni Mbështetjen:
 • Rigjenerimi normal i qelizave të mëlçisë (rigjenerimi);
 • Funksioni normal i detoksifikimit të mëlçisë;
 • Funksioni normal i mëlçisë;
 • Funksioni normal i tretjes dhe pastrimit të trupit.

  Lecithin është fosfolipidi më i bollshëm dhe më i rëndësishëm në qelizat e kafshëve dhe bimëve. Materiali i grupit fosfolipid - lecithin është materiali ndërtues i secilës qelizë të gjallë dhe baza e qelizës nervore dhe qethja e mielinës së fibrave.

  Seleni është një antioksidant shumë i fuqishëm, jashtëzakonisht i dobishëm si për tiroide ashtu edhe për mëlçinë, mban gjëndrën normale tiroide, dhe është thelbësore për transformimin e hormoneve tiroide nga T4 në T3. Ai gjithashtu mbështet aktivitetin normal të sistemit imunitar.

   Të katër materialet kanë një efekt unik të provuar. Duke rekomanduar produktin për një periudhë më të gjatë kohore.
   

  Ndani këtë postim  ← Një postim më i vjetër

  Net Orders Checkout

  Item Price Qty Total
  Subtotal €0.00
  Shipping
  Total

  Shipping Address

  Shipping Methods